BogTube.pl
Witamy
Login / Rejestracja

Ks. Piotr Pawlukiewicz - Czy jesteśmy zniewoleni, czy jesteśmy wolni ?

Featured

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by BogTube.pl w Ks Piotr Pawlukiewicz
416 Wyswietleń

Opis

Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 01-06-2008

Pamiętaj: Jezus dał Ci wolność od grzechu, a nie do grzechu!!

Wszyscy jesteśmy jakkolwiek czymś zniewoleni w mniejszym lub większym stopniu. Pochłania nas praca, uczelnia, własne ambicje zamiast
troski o... zbawienie. I choć mamy coraz więcej to nadal jest dla nas "mało!" i choć będziemy się starać przez całe życie nigdy nie zadowolimy
się czy to pod względem finansowym czy tzw. "radości z życia". Nie jesteśmy wolni, jesteśmy zniewoleni. Szatan nas oszukał po raz kolejny.
Pokazuje nam "szczęście", które szczęściem nie jest. Każe nam biec do celu, który jest fatamorganą, ułudą, kłamstwem. Nie dajmy się oszukać.
Pozwólmy Chrystusowi uwolnić nas z więzów niewoli tego świata tak, żeby "bardziej nie zależało nam na zdrowiu niż chorobie, dostatku czy biedzie
(...) o ile ma nam to pomóc bardziej do zbawienia"
Niech naszym celem będzie zbawienie. Cóż to dla nas za różnica czy drogą do zbawienia jest droga choroby i biedy czy zdrowia i dostatku?
Ważny jest cel. Na Chrystusa zwróćmy nasze oczy.
Niech na Nim najbardziej nam zależy.


Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny w Warszawie o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.
Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

Dodaj Komentarz

Zaloguj lub załóż konto aby dodawać komentarze.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
RSS