BogTube.pl
Witamy
Login / Rejestracja

Ks. Piotr Pawlukiewicz - Domodlić się do miłości takiej, że może istnieć bez odpowiedzi

Twoje wideo zostanie odtworzone za 21
You can skip to video in 5

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by BogTube.pl w Ks Piotr Pawlukiewicz
124 Wyswietleń

Opis

Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 25-04-2010

Niedziela Kapłańska, Niedziela Dobrego Pasterza, Wiele znaków przypomina nam o tej pasterskiej miłości Chrystusa. Ostatnio spotkałem się z bardzo ciekawymi i zaskakującymi interpretacjami dwóch fragmentów Ewangelii. Króciutko wam je przedstawię: pierwszy z nich to przypowieść o Marnotrawnym Synu i Miłosiernym Ojcu. Ktoś powiedział, że ten marnotrawny syn to jest Jezus, który wziął od Ojca całe bogactwo, zstąpił na ziemię i je zaczął trwonić: tu grzesznikowi dał tu prostytutce dał, tu jakiemuś celnikowi dał, tu pouzdrawiał wszystkich, nie pytał czy zasługujesz czy nie zasługujesz. Piękne porównanie: Chrystus, który trwoni majątek Ojca. I roztrwonił go w 3 lata; i na krzyżu jest już nic nie warty dla tych, którzy krzyczą, już ludzie nie przychodzą do Chrystusa po coś, dla nich on jest nędzarzem, skazańcem, Chrystus w prawdzie jeszcze ma skarby, bo jeszcze łotrowi daje życie wieczne, ale gdyby Chrystus nie trwonił, gdyby nie uzdrawiał w szabat, gdyby był oszczędniejszy, gdyby prostytutkom nie przebaczał, gdyby tak hojnie wszystkim nie dawał, to by Żydzi mu dali spokój i żyłby sobie długo i szczęśliwie. A On przez to, że zaczął tak – mówię to prowokująco – trwonić miłość, został ogołocony ze wszystkiego i przybity do krzyża. Chrystus, który trwoni i wraca do nieba nagi, skóra z Niego niemalże zdarta przez biczowanie – szaleństwo Bożej miłości.

I druga interpretacja innej przypowieści Chrystusa o tym sprytnym nieuczciwym rządcy, którego pan zdjął z urzędu; on się zorientował, że traci źródło utrzymania i chcąc sobie zaskarbić przyjaciół zaczął wołać dłużników i mówić: ile jesteś winny? 100 beczek oliwy – siadaj pisz 50, ile ty jesteś? 80 – siadaj pisz 30. Otóż ktoś też powiedział, że Chrystus został zdjęty z urzędu, to znaczy przybity do krzyża, wołał w czasie swej działalności ludzi i pytał: dużo masz grzechów? mnóstwo – siadaj pisz 0, a ty dobry Łotrze ile masz grzechów? źle żyłem – Łotr przyznaje na krzyżu – będziesz w raju, siadaj 0. Chrystus nam wszystkim zlikwidował przed Bogiem wszystkie nasze długi, po co? – żeby mieć w nas przyjaciół, żebyśmy teraz go przyjmowali, kiedy teraz Chrystus stanie w progu Twojego serca to powie: pamiętasz co ja dla Ciebie kiedyś zrobiłem? Zrównałem wszystkie Twoje długi, wszystkie Twoje winy – nie przyjmiesz mnie? Za to mamy kochać Jezusa nie za to, że mądrze mówi, ale za to, że jest, że jest taki jaki jest!!!

Zapisałem sobie kiedyś na blogu internetowym takie zdanie: domodlić się do miłości takiej, że może istnieć bez odpowiedzi!, domodlić się do miłości takiej, że może istnieć bez odpowiedzi!

Jezus jest Dobrym Pasterzem, tak Dobrym Pasterzem, że nie opuszcza człowieka nawet jak idzie złą drogą i w złym kierunku. Pamiętacie historię uczniów idących do Emaus? Ci uczniowie uciekają od Chrystusa, uciekają od Jerozolimy, są w błędzie, zakłamują się w tej drodze nawzajem, a Chrystus co robi? a idzie z nimi w złym kierunku. Chrystus jest takim Pasterzem, że pójdzie z Tobą w złym kierunku. I Chrystus idący z tymi uczniami do Emaus nie krzyczy na nich: co wy robicie, gdzie wy idziecie, tylko stawia im pytania: a co się stało?, a dlaczego wy idziecie?, a jakie to się rzeczy wydarzyły? Chce z nich wydobyć prawdę, poucza ich i łamie dla nich i dla nas chleb.

Bóg powiedział kiedyś takie słowa do człowieka, niektórzy mówią, że jest to najradośniejsze zdanie w Biblii, coś w tym jest, to zdanie brzmi: Będę z Tobą na wszystkich drogach twego życia.

Będę z tobą na wszystkich drogach twego życia, jeśli będziemy szli w stronę grzechu to Chrystus będzie szedł z nami, jeśli będziesz szedł do kochanki cudzołożyć, to Chrystus będzie szedł z tobą i nie będzie ci nóg podcinał. Ale będzie ci stawiał pytania, zapyta: czy to prawdziwa miłość?, a wiesz co czuje twoja żona?, a będziesz dzisiaj wieczorem szczęśliwy jak już to się stanie?, a kochasz mnie? Chrystus będzie szedł za tobą i łkał, i płakał.Pamiętaj: Chrystus wchodzi z nami na wszystkie drogi. Jestem z tobą na wszystkich drogach twojego życia. Często mówimy: Bóg mnie opuścił, Chrystus mnie opuścił – gdzie cię opuścił? – to my go opuszczamy!, ale nie ON nas!

Dodaj Komentarz

Zaloguj lub załóż konto aby dodawać komentarze.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
RSS