BogTube.pl
Witamy
Login / Rejestracja

Kobiety przynoszą zbawienie (Wj 1, 15-22)

Twoje wideo zostanie odtworzone za 25
You can skip to video in 5

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by Zakochany w Biblii w Kromka Słowa Bożego
293 Wyswietleń

Opis

Kobiety przynoszą zbawienie (Wj 1, 15-22)

Faraon wpadł w obłęd i rozkazał egipskim położnym zabijać wszystkich nowo narodzonych chłopców.
Istnieje w Biblii taka zasada, że kiedy mężczyźni zatracają się w ciemnościach szaleństwa, wówczas kobieta przywraca harmonię, pełniąc swą rolę „strażniczki mądrości”.
Wobec śmiertelnego szaleństwa króla, położne staną po stronie życia. Boją się Boga w takim znaczeniu, że uznają Jego autorytet ponad autorytetem faraona. Stoją przed wyborem posłuszeństwa względem króla albo względem Boga. Wybiorą stronę Boga, stronę życia.
Biblia cały czas opowiada nam tę samą historię o ludzkim szaleństwie z jednej strony, a z drugiej - o Bożym wybawieniu, które stało się niezbędne w obliczu ludzkiego obłąkania prowadzącego do szczytu zła, do powszechnej śmierci, do samozagłady.

Bóg ciągle ostrzega: odejście od Prawa Bożego prowadzi do śmierci. Najgorsze jest to, że ta nauka biblijna jest ciągle potrzebna.
Dzieciobójstwo – to szczyt dzieł władcy ciemności i znak jego działania.

Nadzieję przynosi Ruchu Oporu położnych egipskich. Kobiety wystąpiły w obronie życia, bo są one strażniczkami mądrości. Zauważcie, że pierwsze osoby, które weszły na drogę oporu – to kobiety. Przez nie będzie mógł narodzić się wybawiciel wybrany przez Boga. Faraon, sprzeciwiając się temu, pociągnie cały kraj do przepaści.

Dodaj Komentarz

Zaloguj lub załóż konto aby dodawać komentarze.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
RSS