BogTube.pl
Witamy
Login / Rejestracja

LOURDES - film (PL) [HD] o życiu św. Bernardetty Soubirous z Lourdes

Featured
Twoje wideo zostanie odtworzone za 25
You can skip to video in 5

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by Niki w Filmy Chrześcijańskie
3,078 Wyswietleń

Opis

LOURDES - film (PL) [HD] o życiu św. Bernardetty Soubirous z Lourdes

Bernadeta była najstarszą córką z dziewięciorga dzieci ubogiego młynarza Franciszka Soubirous i Luizy Casterot. W wieku 14 lat, w 1858 r., osiemnastokrotnie ujrzała Matkę Bożą w grocie Massabielle w Lourdes. Cel objawień został ukazany przez samą Maryję, gdy przedstawiła się Bernadecie w miejscowej odmianie dialektu gaskońskiego języka oksytańskiego: „Que soy era Immaculada councepciou «Jestem Niepokalane Poczęcie». Było to cztery lata po uroczystym ogłoszeniu przez Papieża Piusa IX dogmatu o zachowaniu Matki Chrystusa od zmazy grzechu pierworodnego. Matka Boża miała poprosić Bernadetę, by odgarnęła nieco ziemi pod skałą i odkryła źródło, które zaczęło wypływać coraz obficiej. Źródło to istnieje do dziś i jest miejscem pielgrzymek milionów chorych, z których wielu daje świadectwo duchowego i fizycznego uzdrowienia po kąpieli w nim. Maryja poleciła też, by dziewczyna modliła się na różańcu.

Bernadeta była chorowitym dzieckiem; przez większość życia cierpiała na astmę. Przez jej współczesnych była uważana za osobę naiwną i prostoduszną, a pomimo surowych przesłuchań, zarówno przez oficjeli Kościoła katolickiego, jak i rządu francuskiego, konsekwentnie obstawała przy swojej historii.

W 1866 roku wstąpiła do klasztoru Notre Dame de Nevers, unikając w ten sposób powszechnego zainteresowania, jakie budziła z powodu otrzymanych objawień. Spędziła w Nevers resztę swojego krótkiego życia. Zmarła w wieku 35 lat na gruźlicę. Do końca życia nie była świadoma tego, że Lourdes staje się miejscem pielgrzymek, ani nie była też obecna przy konsekracji bazyliki w 1876 rW grocie Massabielle w 1858 Bernadeta Soubirous miała 18 widzeń Dziewicy Maryi, które zostały potwierdzone przez władze kościelne. Wizjonerka została w 1933 ogłoszona świętą Kościoła katolickiego przez papieża Piusa XI. Wykonując polecenie Maryi Panny Bernadeta 25 lutego 1858 odnalazła w grocie źródło. Od tego czasu osoby, które obmyją się wodą pochodzącą z tego wywierzyska, dostępują cudownego uzdrowienia. Uzdrowienia odnotowywane są w specjalnych księgach przechowywanych na terenie sanktuarium w Lourdes. Istnieje też specjalna komisja lekarska potwierdzająca zaistnienie cudu. Grota wraz z sąsiadującym z nią sanktuarium maryjnym jest międzynarodowym miejscem pielgrzymkowym.

Dodaj Komentarz

Zaloguj lub załóż konto aby dodawać komentarze.

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
RSS